Przewlekła chrypka i utrata głosu po wysiłku fizycznym

Witam, bardzo często mam chrypę i przy większym wysiłku głosowym tracę głos. Oprócz tego od kilku lat bez przerwy mam zajęte gardło flegmą i mam wrażenie, że pogorszyły mi się kupki smakowe. Ktoś mi powiedział, że mogę mieć problem ze strunami głosowymi, Czy to prawda?

Jeśli chrypa utrzymuje się, a na dodatek ma Pani problem z głosem przy większym wysiłku, warto odwiedzić lekarza foniatrę. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein