Przewlekłe biegunki a wynik gastroskopii

Witam od kilku miesięcy cierpię na przewlekłe biegunki.Miałam zleconą gastroskopię i otrzymałam wynik bad.his-pat 1.błona śl.dwunastnicy o zachowanej architektonice gruczołowej i kosmkowej bez podwyższonej limfocytozy śródnabłonkowej. 2.śluzówka typu trzonu żołądka z miernym( )limfocytarnoplazmatycznym naciekiem zapalnym w powierzchniowych warstwach. Nieobfita( ) flora H.Pylori Proszę o informację czy taki wynik wyjaśnia pochodzenie biegunki? Co oznacza naciek zapalny?Jakie leczenie podjąć?

Wynik wraz z oceną stanu klinicznego musi być przeanalizowany przez specjalistę gastroenterologa, do takiego lekarza należy się zgłosić. Środków domowych na to nie ma.