Przewlekłe zapalenie ucha u trzylatka

Przewlekłe zapalenie ucha i trzylatka. Mój 3.5 letni obecnie syn pół roku temu miał wycięty 3 migdał oraz podciete boczne. Zabieg przeprowadzono ze względu na nawracajace zapalenie ucha-co dwa tygodnie z ucha lala się ropa (nie było bólu ucha ani gorączki).Po zabiegu wszystko było dobrze do dziś - dziś znowu leje się ropa. Czy to możliwe ze migdały odrosly? Czy może to być perlak, którego przed zabiegiem również podejrzewano?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zabieg niestety nie daje 100% pewności że infekcje nie będą powracać, migdałki mogły dorosnąć, obecność perlaka także prawdopodobna, powinna Pani skontrolować syna u laryngologa.
Pozdrawiam