Przewlekłe złe samopoczucie a zdrowie psychiczne

Witam, od dwóch lat cierpię na zawroty głowy i senność. Ostatnio się bardzo nasiliło, wstając po przespanej nocy ok. 12 godzin znów męczy mnie sen, jakbym nie spała dwie doby. Do tego dziwne zawroty głowy, boli mnie żołądek i mam nudności. Badania krwi są ok, robiłam rezonans też wyszedł ok, borelioza 0, EEG też wyszły jakieś stany napadowe, ale nigdy nie miałam ataku padaczki. Do tego ból i spięcie mięśni w karku, oczopląs, ciężar spada na powieki i najlepiej czuję się jak śpię. Jak tylko otwieram oczy zaczyna się koszmar. Możliwe, że mogę mieć wrzody, robię teraz na to badanie. Te objawy nie dają mi normalnie funkcjonować. Dodam, że ostatnio miałam dużo stresu. Mam ataki paniki, gdy tylko znajdę się w pobliżu szpitala przechodzi. Już nie umiem z tym walczyć.

Witam serdecznie!

Objawy jakie Pani opisuje mogą być wynikiem różnych schorzeń, zarówno natury somatycznej jak i psychicznej. W diagnostyce nadmiernego zmęczenia i senności podstawę stanowi oznaczenie morfologii krwi, TSH (zaburzenia tarczycy), profilu wątrobowego (ALT, AST, bilirubina), profilu nerkowego (kretynina), a także OB, CRP oraz ewentualnie kortyzolu oraz ACTH. Zawroty głowy mogą wynikać ze zmian w kręgosłupie szyjnym, z przyczyn laryngologicznych (choroby ucha środkowego) oraz neurologicznych. Warto byłoby także zastanowić się nad wizytą u lekarza psychiatry - często stres, nadmierne obciążenie psychiczne mogą powodować problemy somatyczne, a więc polecam taką rozmowę ze specjalistą. Pozdrawiam