Przyczyna częstych infekcji dróg oddechowych

Witam. Od początku roku gnębią mnie przeziębienia i infekcje. Jestem przemęczony. Ostatnio wykryłem aftę w ustach (jutro robię wymaz). Wszystkie te objawy mnie zaniepokoiły i zrobiłem badani krwi pod kątem białaczki i proszę o ich interpretację: WBC (tys./ul) 8.1 LYM% 23.4, MON% 4.2, GRA% 72.4, LYM (tys./ul) 1.8, MON (tys./ul), 0.3 GRA (tys./ul) 6.0, RBC (mln/ul) 5.12, HGB (g/dl) 15.4, HCT (%) 44.9, MCV (fl) 88, MCH (pg) 30.1, MCHC (g/dl) 34.3, RDW (%) 13.5, PLT (tys./ul) 328, PDW (%) 13.6, MPV (fl) 7.4, PCT (%) 0,2. Pałeczkowate (%) 2. Podzielone (%) 60. Kwasochłonne (%) 3. Monocyty (%) 4. Limfocyty (%) 31. OB - 10. CRP <6 mg/dl. Są jeszcze wykresy dla WBC, RBC i PLT - niestety, nie da się ich wkleić. Badań nie robiłem niestety na czczo. Serdecznie dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Wyniki badań, zarówno morfologii krwi, jak i wskaźników stanu zapalnego (OB  i CRP), mieszczą się w granicach normy. W przypadku częstych infekcji dróg oddechowych (wymagających leczenia antybiotykiem) można poprosić lekarza o preparat uodparniający (tzw. doustna szczepionka). Warto zadbać o prawidłową dietę oraz wysiłek fizyczny. Na wiosnę, kiedy jest jeszcze niewiele świeżych owoców i warzyw, można uzupełniać dietę preparatami witaminowymi i pić tran.

W każdym razie nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie