Przyczyna zwapnienia w wątrobie

mam w wątrobie zwapnienie 7-8 mm 3 miesiące temu na usg nie było nic na wątrobie tylko na nerce torbiel, i na jajniku też torbiel .1 miesiąc brałam zioła na nerce .po 3 miesiące póżniej zwapnienie teraz my boli wątroba jaki jest przyczyni zwapnienie jaki badanie robić ktoś my mówił to jest pasożyt to jest prawda? chy nie jest rak.

W takiej sytuacji najlepiej byłoby celem pogłębienia diagnostyki wykonać TK jamy brzusznej. O tym jednak bezpośrednio musi zadecydować lekarz prowadzący. Tego typu duże zwapnienia zazwyczaj nie wskazują na jakąś groźną patologię (zazwyczaj jakiś np. stan pozapalny, naczyniak zwapniały). Wystarczające powinno być pogłębienie diagnostyki planowe o TK jamy brzusznej.