Co oznacza wątroba jednorodna, niepowiększona, z licznymi rozsianymi zmianami?

Proszę napisać, co oznacza zdanie: Wątroba jednorodna, niepowiększona, z licznymi rozsianymi zmianami typu meta wielkości do 38 mm. Czy mam marskość wątroby, guza, inaczej raka?

Oznacza to, że w wątrobie występują guzy typu przerzutowego, nowotworowego, bez zobrazowanego ogniska pierwotnego (tam gdzie znajduje się nowotwór, który daje przerzuty do wątroby). Wynik USG trzeba pilnie skonsultować z lekarzem prowadzącym. Na pewno potrzebne będzie pilne pogłębienie diagnostyki (np. TK jamy brzusznej, gastroskopia, kolonoskopia, RTG klatki piersiowej). O wszystkim zadecyduje lekarz, który kierował na badanie USG.