Jednorodny obszar hipoechogeniczny w płacie wątroby

WITAM Wątroba stłuszczona, w prawym płacie jednorodny obszar hipoechogeniczny 4,4 cm poza tym kilka mniejszych obszarów morfologi -tu i meta?co to znaczy. dziękuje

Takie zmiany są podejrzane o ognika pierwotnego nowotworu wątroby lub wtórnego (przerzuty z innych ognisk). Proszę w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem, który skierował na badanie USG. Zapewne będzie konieczne poszerzenie diagnostyki czyli wykonanie TK jamy brzusznej i być może jeszcze celem znalezienia ewentualnego ogniska pierwotnego np. gastroskopii, kolonoskopii. Do rozważenia także biopsja guza/ów wątroby.