Przerzuty nowotworowe do wątroby

Wątroba niepowiększona, w obu płatach liczne hypo i hyperechogeniczne obszary z hypoechogeniczną otoczką, największy w płacie lewym o wym. 89x67mm-meta. Poza tym wątroba o jednorodnej strukturze. Przewód żółciowy wspólny nieposzerzony. Pęcherzyk żółciowy o gładkich ścianach bez konkrementów. Trzustka jednorodna niepowiększona. Śledziona prawidłowa. Obie nerki w obrazie USG zmian nie wykazują. Powiększonych węzłów chłonnych nie znaleziono. Pęcherz moczowy opróżniony. Jestem mężczyzną, mam 56 lat.

Taki opis USG sugeruje, że zmiany w wątrobie są zmianami typu przerzutowego czyli przerzutami nowotworu znajdującego się gdzieś dalej w organizmie. Trzeba znaleźć ognisko pierwotne nowotworu, aby podjąć odpowiednie działania zmierzające do ewentualnego leczenia. Trzeba by wykonać szereg badań laboratoryjnych jak i obrazowych wykrywających nowotwór. Pilnie z tym wynikiem trzeba udać się do swojego prowadzącego lekarza lub najlepiej do onkologa.