Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przerzuty nowotworowe do wątroby

Wątroba niepowiększona, w obu płatach liczne hypo i hyperechogeniczne obszary z hypoechogeniczną otoczką, największy w płacie lewym o wym. 89x67mm-meta. Poza tym wątroba o jednorodnej strukturze. Przewód żółciowy wspólny nieposzerzony. Pęcherzyk żółciowy o gładkich ścianach bez konkrementów. Trzustka jednorodna niepowiększona. Śledziona prawidłowa. Obie nerki w obrazie USG zmian nie wykazują. Powiększonych węzłów chłonnych nie znaleziono. Pęcherz moczowy opróżniony. Jestem mężczyzną, mam 56 lat.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu

Co to jest rak nerki?

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej.

Taki opis USG sugeruje, że zmiany w wątrobie są zmianami typu przerzutowego czyli przerzutami nowotworu znajdującego się gdzieś dalej w organizmie. Trzeba znaleźć ognisko pierwotne nowotworu, aby podjąć odpowiednie działania zmierzające do ewentualnego leczenia. Trzeba by wykonać szereg badań laboratoryjnych jak i obrazowych wykrywających nowotwór. Pilnie z tym wynikiem trzeba udać się do swojego prowadzącego lekarza lub najlepiej do onkologa.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy