Przyczyny obecności krwi w moczu

Witam!

Moje pytanie brzmi: o czym może świadczyć obecność krwi w moczu? Zrobiłam dzisiaj badanie moczu i wszystko jest w normie: objętość, barwa (jasnożółta), ph, nie ma białka, glukozy ani niczego innego, urobilinogen jest w normie. Nie ma białych krwinek, czerwone są w normie (0-2 częściowo wyługowane). Nie ma bakterii ani nabłonków. Są pojedyncze moczany. I jest krew, napisano dokładnie tak: krew: ++. Robiłam badanie 4 tygodnie temu i było podobnie: krew: +++ i erytrocyty 15. Ale wtedy po trzech dniach od badania dostałam miesiączkę. Teraz jestem w 20 dniu cyklu. Miesiączkę dostaję zazwyczaj między 25 a 27 dniem cyklu. Trwa 6 dni. Robiłam dziś też badanie krwi. Wszystko w normie. OB - 9. Dodam, że nic mnie nie boli ani brzuch, ani pęcherz, nie piecze. Co może się ze mną dziać?

Pozdrawiam, Dominika R.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Witam serdecznie!

Istnieje szereg przyczyn obecności krwi w moczu. Należą do nich między innymi bezobjawowa kamica, zapalenia kłębuszków nerkowych, urazy, skazy krwotoczne, a nowotwory dróg moczowych, a także przebyte w ostatnim czasie zakażenia. Najczęstszą przyczyną jest jednak kamica. Proponuję wykonanie usg jamy brzusznej w celu sprawdzenia czy właśnie tak nie dzieje się u Pani. Usg pozwoli także ocenić budowę miedniczki nerkowej i pęcherza moczowego. Bezobjawowa kamica nie jest schorzeniem groźnym, zazwyczaj nie wymaga leczenia. Prawidłowe badanie ogólne moczu sugeruje, że nerki nie są uszkodzone, jednak w celu sprawdzenia ich funkcji można wykonać badanie poziomu kreatyniny, mocznika, eGFR. Ewentualne odchylenia od normy będą wskazywały na konieczność dalszej diagnostyki, którą pokierować powinien lekarz rodzinny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty