Wysokie pH moczu

Witam! Poniżej przedstawiam moje badanie moczu i prosiłbym o informacje czy wszystko jest w porządku. Badania krwi wszystkie w normie, jednak trochę zaniepokoiły mnie badania moczu i tak w ogólnym PH mam na poziomie 8. Reszta badań OK, zaś w osadzie moczu: leukocyty - 2-4 wpw; erytrocyty wyługowane - 3-5 wpw; erytrocyty świeże 3-4 wpw; bakterie - pojedyncze. O czym mogą świadczyć powyższe wyniki badania moczu? Czy powinienem wykonać jeszcze jakieś inne badania? A może wyniki świadczą o czymś poważnym? O jakimś schorzeniu, albo coś innego? Dopiero za kilka dni mam wizytę u lekarza, ale nie mogę już się doczekać diagnozy. Trochę się denerwuję. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Witam!

Prawidłowe dobowe wydalanie erytrocytów z moczem wynosi około 3 milionów na dobę, czyli nie powinno przekraczać 3-4 erytrocytów w polu widzenia.
Obecność erytrocytów wyługowanych świadczyć może o nieprawidłowościach w obrębie dróg moczowych powyżej pęcherza moczowego - najczęściej o nefropatiach pochodzenia zapalnego, rzadziej o innych nefropatiach (uszkodzeniu nerek w procesie innych schorzeń, np cukrzycy, czy tocznia trzewnego), sporadycznie o chorobach nowotworowych.
Świeże erytrocyty w moczu wskazują zwykle na patologię w obrębie dolnych dróg moczowych - mogą to być stan zapalny pęcherza moczowego, urazy dróg moczowych, kamica nerkowa, a także choroby nowotworowe i skazy krwotoczne.

Podwyższone pH może występować między innymi w diecie wegetariańskiej, w przypadku zakażenia dróg moczowych, w kwasicach cewkowych, hiperkaliemii i nadczynności przytarczyc.

W procesie stawiania ewentualnej hipotezy diagnostycznej należałoby także uzupełnić wywiad - czy odczuwa Pan aktualnie jakieś dolegliwości, z jakiego powodu zlecone zostały badania, czy leczy się Pan na stałe na jakieś choroby przewlekła, a jeśli tak to jakie leki Pan przyjmuje.

Proponuję udać się z wynikiem do lekarza rodzinnego, który w oparciu o szersze informacje pokieruje dalszym postępowaniem. Ewentualnie wcześniej można też powtórzyć badanie moczu.

Pozdrawiam serdecznie!