Nerki a badanie moczu

Proszę o interpretację wyniku osadu moczu : Nabłonki płaskie - nieliczne w polu widzenia Leukocyty 5- 10-15 wpw Erytrocyty wyługowane 0-0-1 wpw Erytrocyty świeże 2-4 wpw Bakterie nieliczne Dodam że nie odczuwam żadnych dolegliwości np bólu w podbrzuszu i parcia na mocz. Ale czasami coś w kręgosłupie w odcinku lędzwiowym i miałam robione rtg kregosłupa to wyszła dyskretna skolioza i miałam także robione usg nerek i badanie wyszło dobre

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
1. Nabłonki płaskie w niewielkich ilościach fizjologicznie występują w moczu. Jest to wynik złuszczania nabłonka dróg moczowych.
2. Podwyższona ilość leukocytów najczęściej jest wynikiem infekcji dróg moczowych. Może być to jednak także skutek gorączki, nadmiernego wysiłku fizycznego, schorzeń kłębuszków nerkowych, wynik stosowanych leków, itd.
3. Obecność bakterii potwierdza rozpoznanie infekcji, choć teoretycznie ich obecność może także wynikać z nieprawidłowego pobrania próbki.
W celu szczegółowego omówienia wyników proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badań.