Badanie moczu u dwuipółletniego dziecka

wyniki badania moczu 2,5 letniej córeczki z osadu moczu nabłonki płaskie : pojedyncze , leukocyty 0-2 wpw , erytrocyty świeże 1-3 wpw. Śluz nieliczne pasma. Moje pytanie jak interpretować te wyniki. Na dniach mam odebrać jeszcze posiew moczu.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Podane wyniki mieszczą się w granicach normy. W prawidłowym osadzie moczu może znajdować się do 5 leukocytów i 3 erytrocytów w polu widzenia. Nabłonki płaskie i śluz są natomiast fizjologicznym wytworem dróg moczowych. Oczywiście prawidłowy wynik badania ogólnego nie wyklucza możliwości infekcji bakteryjnej.