Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bakterie E coli w badaniu moczu

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników badania osadu moczu. Erytocyty świeże 0-1, leukocyty 2-5, nabłonki płaskie liczne, bakterie obfita flora, pasma śluzu skąpy. Dodam, że są to powtórne badania po 5-dniowym leczeniu F***. W poprzednich badaniach przed leczeniem miałam azotyny w moczu, leukocyty 20-30, nabłonki płaskie nieliczne i bakterie obfita flora. Po badaniach na posiew wyszła bakteria E. coli. Czy najnowsze badania wskazują na to, że bakteria nadal jest? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Najważniejszy parametr świadczący o zakażeniu układu moczowego w badaniu osadu moczu, czyli liczba leukocytów w polu widzenia, jest obecnie prawidłowa. Duża ilość bakterii nie musi wskazywać na utrzymywanie się infekcji - może świadczyć o tym, że próbka została niewłaściwie pobrana. Jeśli nie występują u Pani żadne dolegliwości nie ma potrzeby wykonywania kolejnych badań (dla własnego spokoju można ewentualnie po ok. tygodniu powtórzyć badanie ogólne moczu). Obecne w osadzie nabłonki płaskie są konsekwencją fizjologicznego złuszczania się komórek w obrębie dróg moczowych i nie są powodem do obaw.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy