Przyczyny powiększonego jajnika

Witam serdecznie: Mam pytanie byłam u ginekologa i lekarz stwierdził ze mam powiększony jajnik. Co to może oznaczać? Zawsze w nocy mam bóle w podbrzuszu. Ginekolog dała mi skierowanie na wyniki, ale ja się boję wykonać wyników. Ginekolog powiedziała że powinnam być leczona antykoncepcją, ale to ode mnie zależy czy wyrażę zgodę na leczenia. Ja nie wyrażę zgody na leczenie antykoncepcją, bo antykoncepcja jest bardzo szkodliwa . Dodam że mam 40 lat i nie rodziłam dzieci. Proszę mi pomóc.

Wielce Szanowna Pani ! Lekarz Panią badał, podał sposób leczenia i od Pani zależy, co Pani zrobi. Zalecam słuchać lekarza ! Z wyrazami szacunku Marek Bulsa