Przyczyny wysokiego ciśnienia a PSA

Witam, mam 70 lat i nie byłem u urologa ale borykam sie z wysokim ciśnieniem, po szeregu badań zrobiłem PSA 3-go stopnia bo doradzono mi szukanie przyczyn w prostacie. Mój wynik to 1,39 ng/ml. Czy muszę udać sie do urologa? co on oznacza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany wynik badania jest w normie. Niemniej jednak warto udać się do specjalisty urologa.