Przyjęcie zastrzyku Provera po miesiączce

Przyjęłam zastrzyk depo - provera. Na ulotce była informacja, ze trzeba go przyjąć w pierwszych dwóch dniach okresu. Ja niestety miałam zrobiony juz po okresie. Byłam cztery dni po. Mam pytanie czy zastrzyk zadziała po mimo tego że był wzięty później. Czy jednak nie? Jeśli zadziała to czy w momencie przyjęcia go? czy trzeba jakoś czas odczekać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Zadziała, jednak nie jest to korzystny termin jego przyjęcia, ponieważ bardziej wpłynie na oś przysadkowo-jajnikową. Lek zaczyna działać z dniem przyjęcia.