Przyspieszone OB u mężczyzny

Mężczyzna, lat 39. WBC 8,03 K/uL, NEU 4,32 k/uL, %NEU 53,9, % LIM 2,63 K/uL, %LIM 33,3 %, MONO 0,694 K/uL %, MONO 8,65 %, EOS 0,2 K/uL, %EOS 2,5%, BASO 0,132 K/uL, %BASO 1,64%, RBC 5,4 M/uL, HGB 15,8 b/dL, HCT 47,1%, MCV 87,1 fL, MCH 29,3 pg, MCHC 33,6 g/dL, RDW 10,3 %, PLT 337 K/u,L MPV 5.92 fL, OB 15 mm/godz. Glukoza 114 mg/dl. Mocz - wszystko jest w normie.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wśród przedstawionych wyników uwagę zwraca przyspieszone OB (u mężczyzn nie powinno przekraczać 8 mm/h). Może wskazywać na obecność stanu zapalnego, jednak nie jest to jedyna możliwa przyczyna. W celu jej ustalenia niezbędny jest wywiad i badanie lekarskie, zwłaszcza jeśli ma Pan dolegliwości.

Ponadto podwyższone jest stężenie glukozy w surowicy. Jeśli było to oznaczenie na czczo, należy wykonać doustny test tolerancji glukozy OGTT.

Nieco obniżona jest średnia objetość płytek krwi (MPV). Należy obserwować tendencję przy okazji kolejnych badań.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie