Przytrzaśnięcie palców u dziecka

Przytrzasnąłem swojemu dziecku palce u dłoni, płakało 30 min. i tyle trochę spuchły środkowy i serdeczny, no i oczywiście boli gdy sie go naciśnie. Dziś mija czwarty dzień od tego zdarzenia. Dziecko rusza palcami bez bólu, natomiast nadal są lekko spuchnięte i gdy się je lekko przyciśnie, dotknie to bardzo bolą. Jest to skutek tak mocnego stłuczenia ? Czy może być złamany ten pierwszy policzek palca. Nie ma krwiaka żadnego pod paznokciem.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, w celu oceny elementów kostnych proszę o udanie się do Oddziału Ratunkowego bądź ortopedy w celu wykonania badania fizykalnego i badania RTG dłoni. Pozdrawiam