Przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej po kuracji antygrzybiczej pochwy

Witam. Być może nie sprecyzowałam zbyt dobrze mojej ostatniej wypowiedzi. Pytałam, czy PO kuracji antygrzybiczej pochwy, jaką miałam dopochwowo i doustnie wystarczy 10 tabletek probiotyku żeby przywrócić prawidłową florę bakteryjną? Oraz czemu wyciągam resztki poprzedniej tabletki, czemu do końca nie wypływa. I czemu po kuracji wydziela mi sie brzydki zapach z pochwy, tzn nie wyleczyłam się do końca?

Witaminy w ciąży

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by jednoznacznie odpowiedzieć czy wystarczy 10 tabletek probiotyku. Może być to jednak za mało. Brzydki zapach, który Pani zauważyła może być objawem niedoleczenia infekcji. Sugeruję zatem ponowną konsultację ginekologiczną.