Puchnięcie palców w dłoniach

mam 56 lat od niedawna w nocy puchną mi palce w obu dłoniach w lewej jakby mocniej czasami bolą rano mam wrażenie ze mam zamiast palców mam rękawice bokserskie po parokrotnym zaciśnięciu co boli to uczucie mija uczucie bo na oko nie są spuchnięte w ciągu dnia oki leczę swoje nadciśnienie mam zespół x Alicja

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym, ponieważ opisywany objaw może mieć zarówno związek ze stosowanymi lekami na nadciśnienie, jak i być niezależnym objawem niewydolności krążenia, bądź choroby tkanki łącznej (w tym wypadku zalecana jest konsultacja reumatologiczna).