Rekonstrukcja ACL a alergia kontaktowa

Witam. Czeka mnie rekonstrukcja acl. Mam do wyboru metodę mocowania rigid-fix i endobutton. Mam dużą skłonność do uczuleń kontaktowych. Z czego wykonane są śruby/piny biowchłanialne i czy można wykonać jakieś testy, aby sprawdzić czy będą dla mnie bezpieczne? Którą metodę wybrać? Mam 36 lat.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym którą metodę wybrać powinna Pani porozmawiać ze specjalistę ortopedą, który będzie Panią operował. Właściwie nie ma takiej możliwości, by w pełni sprawdzić i przewidzieć reakcję Pani organizmu na ciała obce w obrębie kolana.