Residua decidua inveterata po poronieniu

witam odebrałam wynik histopat. po poronieniu napisane jest tak residua decidua inveterata ,endocervicitis et endometritis.co to oznacza?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wynik badania stwierdza obecność resztek zastarzałych resztek doczesnej, zapalenie śluzówki kanału szyjki macicy i zapalenie błony śluzowej macicy.
Z wynikiem badania proszę zgłosić się do lekarza, który wykonał wyłyżeczkowanie / ginekologa.