Rezonans magnetyczny kręgosłupa a powrót do pracy

Witam . Zrobiłam rezonans magnetyczny i chciała bym dowiedzieć czy można to wyleczyć i po jakim czasie wrócić do pracy ? Opis jest bardzo długi więc nie mogę napisać wszystkiego.Mam osteofity na krawędziach brzeżnych krę. lędźwiowego zmiany przeciążeniowe w dolnych stawach międzywyrostkowych.W trzonie L-4widoczne ognisko o wym.0,7cm-niewielki naczyniak.Na poziomie L5/S/1widoczna szerokopodstawna centralna przepuklinakrązka m-k uciskająca worek oponowy obustronne nieznaczne zwężająca otwory m-k

Aleksander Ropielewski

Podobnie jak w mojej poprzedniej odpowiedzi. Wszytkie te zmiany mogą przyczynić się do dolegliwości bólowych, zaburzeń czucia i funkcji w zakresie unerwianym przez nerwy rdzeniowe wychodzące ze stawów międzykręgowych objętych zwyrodnieniem lub uciskanych przez krążek międzykręgowy lub przepuklinę. Same zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa również moga dawać miejscowe dolegliwości bólowe lub powodować ograniczenia ruchu. Sugeruję kontakt z neurologiem lub neurochirurgiem.