Rezonans magnetyczny wysokopolowy przysadki z kontrastem a plomby amalgamatowe

Witam Za kilka dni mam rezonans magnetyczny wysokopolowy przysadki z kontrastem. Czy w przypadku gdy posiadam kilka plomb amalgamatowych w zębach takie badanie może się odbyć czy jest to bezpieczne oraz czy dość bliska odległość badanego miejsca (przysadka) z tymi właśnie plombami nie spowoduje "sfałszowania" wyników lub ich wiarygodności ? Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam

Witam serdecznie,

Wypełniania amalgatowe nie są przeciwwskazaniem do wykonania badania. Implanty dentystyczne, aparaty ortodontyczne są z kolei przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI. Oznacza to, że badanie może być wykonane po konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem.
Proszę udać się do Pracowni MRI, która ma badanie wykonać celem konsultacji.

Pozdrawiam.