Rezonans magnetyczny głowy a aparat ortodontyczny

Witam, muszę zrobić rezonans magnetyczny z kontrastem głowy i odcinka szyjnego a noszę aparat ortodontyczny metalowy na stałe (jeszcze co najmniej rok czasu). Proszę o informację czy w takim przypadku mogę zrobić rezonans magnetyczny niskopolowy ?? Czy nie będzie artefaktów? Czy to nie da nam dokładnych wyników?? Zależy mi żeby wyniki były rzetelne i dokładne.

Witam serdecznie,

Aparaty ortodontyczne czy też implanty dentystyczne są przeciwwskazaniem względnym tzn. że badanie może być przeprowadzone po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI. Dlatego sugeruje porozmawiać z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI odnośnie aparatu ortodontycznego.

Pozdrawiam.