Rezonans magnetyczny głowy a aparat ortodontyczny
Witam, muszę zrobić rezonans magnetyczny z kontrastem głowy i odcinka szyjnego a noszę aparat ortodontyczny metalowy na stałe (jeszcze co najmniej rok czasu). Proszę o informację czy w takim przypadku mogę zrobić rezonans magnetyczny niskopolowy ?? Czy nie będzie artefaktów? Czy to nie da nam dokładnych wyników?? Zależy mi żeby wyniki były rzetelne i dokładne.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Aparaty ortodontyczne czy też implanty dentystyczne są przeciwwskazaniem względnym tzn. że badanie może być przeprowadzone po wcześniejszej konsultacji z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI. Dlatego sugeruje porozmawiać z lekarzem zlecającym badanie lub radiologiem w Pracowni MRI odnośnie aparatu ortodontycznego.
Pozdrawiam.