Czy można zrobić rezonans magnetyczny z aparatem na zębach?
Hej czy zrobię rezonans magnetyczny głowy z aparatem na zębach?? Podobno są placówki że można zrobić i to nie przeszkdza tylko gdzie?? Jestem z Mielca

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
aparat ortodontyczny nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego.
Należy się jednak liczyć z tym, że podczas badania osoby posiadającej aparat na zębach mogą pojawić się tzw. artefakty, które utrudniają widzenie i obniżają jakość obrazu. Dzieje się tak zwłaszcza w okolicach głowy.
Badanie to może więc być wykonane wyłącznie po wcześniejszej konsultacji z radiologiem lub lekarzem zlecającym badanie. Proszę więc podpytać lekarza, który zlecił rezonans lub podzwonić do pracowni MRI.
Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania innych użytkowników. Oto one:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wykonac-rezonans-magnetyczny-glowy-przy-noszeniu-aparatu-ortodontycznego,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/rezonans-magnetyczny-glowy-a-aparat-ortodontyczny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ten-aparat-jest-przeciwwskazaniem-do-rezonansu.