Rezonans stawu kolanowego 18-latka
miałam wykonywany rezonans stawu kolanowego. Co oznacza : w kaletkach maziowych (zwłaszcza zarzepkowych) widoczny hyperintensywny w obrazach T2-zależnych płyn

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Kaletka maziowa jest to rodzaj wytworu błony maziowej, mający postać zbudowanego z tkanki łącznej worka o pęcherzykowatym kształcie, która produkuje maź stawową. Podany wynik oznacza, że w kaletkach obecny jest płyn, co jest sytuacją patologiczną. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą ortopedą.