RM głowy wysokopolowy po usunięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową
W 1995 roku usunięto mi pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową (nie wiem jaki mam założony klips) bardzo proszę o odpowiedz czy mogę robić badanie głowy rezonansem magnetycznym wysokopolowym .

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Mit samonaświetlania jako przyczyny nowotworów
Witam serdecznie,
Klips hemostatyczny po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest przeciwwskazaniem względnym do wykonania badania MRI (pot. rezonans magnetyczny), czyli decyduję lekarz zlecający badanie lub radiolog w Pracowni MRI. Badanie można wykonać po upływie 6 tygodniu od zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego.
Pozdrawiam.