Rozcięcie dłoni w dwóch miejscach

W Sylwestra doszło do niefortunnego zdarzenia, w którym pięścią uderzyłem w szybę. Prawa dłoń została rozcięta w dwóch miejscach (na środkowym oraz serdecznym kłykciu), doszło do otwarcia. Rany na szczęście zostały szybko opatrzone i już się praktycznie zagoiły, jednak mam problem z operowaniem palcem serdecznym. Nie odczuwam "bólu" przy zginaniu, natomiast palec jakby opadł trochę niżej i mam problem z unoszeniem go i jest tak jakby odrętwiały w miejscu kłykciowym

Aleksander Ropielewski

Przycyzną może być uszkodzenie ścięgna prostownika IV palca. Prosze oszczędzać palec przez najbliższe kilka tygodni. Sugeruję kontakt z ortopedą celem oceny możliwości przywrócenia pełnej sprawności palca.