Rozmaz krwi - złe wyniki

Witam serdecznie! Niepokoją mnie wyniki krwi - morfologia i rozmaz. Morfologia: limfocyty% 58, limfocyty# 3,0, neutrofile% 28, neutrofile# 1,50. Rozmaz: limfocyty 61, segmentowane 28, inne komórki 1. Podałam tylko te wyniki, które odbiegają od normy. Mam 27 lat i od bardzo dawna nie miałam nawet stanu podgorączkowego - nie choruję. Od ponad dwóch lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Żyję w ciągłym stresie. Bardzo proszę o diagnozę i wskazówki. Pozdrawiam.

Witam!

Odsetek limfocytów jest podwyższony, jednak stężenie wyrażone w liczbach bezwzględnych mieści się w normach.

Natomiast zarówno odsetek, jak i liczba neutrofilów, są obniżone, co budzi niepokój. Nie musi to śwadczyć o poważnej chorobie, jednak istnieje również taka możliwość, warto więc wyjaśnić przyczynę, by niczego nie przeoczyć.

Doradzam wizytę u lekarza, który dzięki informacjom z wywiadu i badania fizykalnego, będzie mógł dokonać wstępnej oceny powagi problemu oraz ukierunkować ewentualną diagnostykę.

Pozdrawiam