Różnica pomiędzy Torramide a Furosemidem

Leczę się na nadciśnienie tętnicze. Lekarz wycofał mi Torramide a kazał zażywać Furosemid. Jaka jest różnica między tymi lekami?

Witam
Jeden i drugi lek należy do grupy leków tzw. diuretyków pętlowych. Ciężko mi wnikać w intencje lekarza. Być może zaczął Pan gromadzić wodę - wzrosły obrzęki kończyn i zastój w krążeniu - to jest najczęstsza przyczyna zamiany torasemidu, który Pan brał na Furosemid, który silniej odwadnia. Pozdrawiam i życzę zdrowia