Rozpoczęcie stosowania tabletek w 9 dniu przerwy

Witam. Od 4 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Co należy zrobić jezeli załóżmy rozpoczęłam nowe opakowanie tabletek np po 8/9 dniach a nie 7, a we wcześniejszym miesiącu nie bylo stosunku?

Wydłużenie planowej przerwy na krwawienie z odstawienia jest jednym z podstawowych błędów popełnianych przez pacjentki. W opisanej przez Panią sytuacji ochrona antykoncepcyjna jest zmniejszona, więc proponuję stosować dodatkową metodę, dokończyć opakowanie, zrobić dokładnie 7 dni przerwy i zacząć kolejne opakowanie.