RTG stawu kolanowego 45-letniej osoby do analizy
Witam ! Zrobiłem RTG kończyn dolnych Rtg stawu kolanowego lewego a-p i boczne. Opis jest następujący. Mam zwężenie przedziału przyśrodkowego szpary stawowej , zwężenie przestrzeni zarzepkowej - zmiany zwyrodnieniowe. Co to oznacza dla mojego kolana ? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Szanowny Panie
Opis RTG wskazuje, że Pana kolano jest dotknięte chorobą zwyrodnieniową, czyli gonartrozą.
Choroba ta związana jest z chrząstką stawową, która uległa osłabieniu, degeneracji i zanikowi. Właśnie dlatego na zdjęciu rentgenowskim przestrzenie pomiędzy kośćmi uległy zwężeniu. Więcej na temat tej choroby może przeczytać Pan na stronie www.artrocenter.pl/gonartroza-choroba-zwyrodnieniowa-kolan/ .
Jeśli chodzi o leczenie gonartrozy - istnieje wiele jego rodzajów i w zależności od zaawansowania choroby stosuje się odpowiednie np.: