Ryzyko ciąży po dotykaniu się narządów płciowych pod prysznicem

Witam, mam problem. Ostatnio przez dwa dni z chłopakiem uprawialiśmy petting bez zabezpieczenia. Kiedy robiliśmy to pod prysznicem, jego narządy dotykały moich, czy jest możliwość zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia może skutkować ciążą. W preejakulacie wydzielanym także podczas pettingu znajdują się plemniki. Nie można wykluczyć ryzyka zapłodnienia, jeżeli w Pani przekonaniu doszło do kontaktu narządów płciowych.