Ryzyko ciąży po odstawieniu leków a zmiana cyklu miesiączki

Witam, mam 23 lata, przez kilka lat stosowalam tabletki antykoncepcyjne. Odstawilam je 2 miesiace temu z przyczyn zdrowotnych. Mialam regularna miesiaczke. Przed miesiaczka wspolzylam ze swoim facetem, niestety byl to stosunek przerywany(wiem,ze to nie jest dobra metoda) Miesiaczki nie dostalam. Dodam,ze schudlam 5 kilo i biore sporo lekow,co tez moze sprzyjac jej opoznieniu,ale wtedy zmienia sie cykl?. Czy bardzo powinnam sie obawiac o ciaze,czy nie? Prosze o odpowiedz.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, możliwości ciąży nie można w tej sytuacji wykluczyć, wobec braku miesiączki wskazane jest wykonanie testu ciążowego.