Schemat chemioterapii AC

Witam. Jestem po usunięciu piersi z powodu nowotworu TxNxM0. Po 6 tygodniach zastosowano u mnie leczenie chemioterapii uzupełniającej w schemacie AC. Zaplanowano mi 4 cykle. A pytanie mam takie: Co to jest za oznaczenie tego nowotworu TxNxM0? i jaka to jest chemia Ac? Na razie czuje się po niej tak sobie bo mam osłabienie i nie smak w buzi.

W czasie leczenia cytostatycznego objawy uboczne prawie zawsze towarzyszą pacjentce. Jest to związane z działaniem tych leków a i z ich skutecznością.
W razie pytań zawsze może Pani pytać swojego lekarza prowadzącego.
Schemat leczenia będzie taki sam , jak za pierwszym razem.