Silne bóle piersi w połowie cyklu miesiączkowego i stosowanie Yasminelle

W połowie cyklu zaczęły strasznie boleć mnie piersi. Są też lekko nabrzmiałe i ból nasila się przy dotyku bądź przy gwałtowniejszych ruchach. Biorę tabletki Yasminelle regularnie, okres jest regularny (ostatnio zaczął się 10.11.2014). Od czasu do czasu mam bóle podbrzusza. Współżyłam z moim partnerem, zdarzało się bez prezerwatyw. Nie wiem, czy iść do ginekologa czy po prostu poczekać.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Bóle, tkliwość i powiększenie piersi są to częste działania niepożądane tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli będą Pani doskwierać za bardzo proponuję spróbować zmienić środek. W przypadku stosowania tabletek zgodnie z zaleceniami - regularnie, o tej samej porze, ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Dla całkowitego wykluczenia może Pani wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam