Silne pieczenie w kroku
Mam problem z moim tatą. 3 lata temu miał operację na raka prostaty. Po trzech miesiącach od zabiegu miał naświetlania. Ogólnie czuł się dobrze, ale po kilku miesiacach zaczęła go męczyć krótkotrwała, ale bolesna dolegliwość. W czasie chodzenia nagle dostawał bardzo silnego pieczenia w kroku. Przyrównuje to do przyłożenia gorącego żelazka. Niedawno miał robione badania USG 2 razy i wyniki - wszystko ma w porządku. Te objawy pieczenia się w tej chwili nasiliły i powtarzają się bardzo często, nie tylko w czasie ruchu, ale również podczas odpoczynku. Chciałabym się zapytać, czym to może być spowodowane i gdzie ukierunkować leczenie?

MĘŻCZYZNA, 70 LAT ponad rok temu
Zdrowa żywność
Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.
Witam serdecznie!
Jeżeli w badaniach obrazowych nie uwidoczniono wznowy, warto jeszcze wykonać badania laboratoryjne (w tym morfologię krwi obwodowej; badanie ogólne moczu - w przypadku wyniku nieprawidłowego również posiew moczu; CRP, OB, poziom PSA). Jeżeli na skórze okolicy objętej zmianami są nieprawidłowości warto skonsultować się z dermatologiem - nie jest konieczne skierowanie.
Natomiast jeżeli wszystkie wyniki badań dodatkowych będą prawidłowe możliwe jest powstanie dolegliwości po leczeniu, szczególnie radioterapii. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do poradni leczenia bólu. Znajdują się one w każdym większym mieście, konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam