Silny ból karku i drętwienie kończyn

Mam strasznie silny ból karku od 3 dni. Nie pomagają plastry rozgrzewające, nie pomaga Ibuprom Żel. Po silnym, kilkunastominutowym masażu jest lepiej na parę minut, potem znów to samo. Nie mogę poruszyć głową o więcej niż 20-30 stopni w każdą ze stron oraz ani w górę ani w dół. Ból promieniuje też na prawą rękę, która lekko drętwieje. Najgorzej jest z rana, po południu nieco lepiej. Czy to coś poważnego czy też przejdzie samo? Co mogę zrobić żeby uśmierzyć ból?
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opisane dolegliwości wskazują na nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczne jest wykonanie badań dodatkowych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty (ortopedy lub neurologa).

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty