Silny ból między moszną a odbytem - co jest przyczyną?

Witam, około 2-3 lat temu pojawił się ostry, nagły ból w okolicach między moszną a odbytem. Ból pojawia się około 3-4 razy do roku. Jest na tyle silny, że muszę stanąć i wziąć głęboki oddech, bo uczucie przypomina, jakby prąd mnie kopnął i nie mogę iść dalej. Dodam, że nie mam problemów z oddawaniem moczu, nie mam problemów związanych z seksem, nie mam krwawienia ani nie wyczuwam żadnych zmian, dotykając te miejsca. Natomiast wczoraj po długiej przerwie poszedłem pograć w piłkę i wieczorem pojawił się ten ból, ale tym razem trwał nie kilka sekund, nawet dziś jak się schylam to czuję napięcie.

Dodam, że jak się położyłem lub stałem to ruch tylko lewej nogi wywoływał ten ból, ruch prawej nogi nie powodował bólu. Mam 31 lat, wykonuję pracę siedzącą około 9 h dziennie przy komputerze, piłkę nożną odpuściłem rok temu, natomiast 2-3 razy w tygodniu chodzę na siłownię. Proszę o podpowiedź, czy może to być prostata, przepuklina czy lub w jakim kierunku i jakie badania wykonać.

Takie objawy, które Pan opisuje sugerują patologię w zakresie prostaty lub/i kręgosłupa (odcinek lędźwiowo-krzyżowego). W takim przypadku radziłbym udać się na konsultację do urologa (badanie przez odbyt celem oceny gruczołu krokowego) oraz wykonanie zdjęcia RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oceniającego jego stan. Najlepiej w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza, który po badaniu zaleci odpowiedni sposób postępowania.