Ból w pachwinie w ciąży

Witam jestem w 35 tygodniu ciąży. Już od dobrych kilku tygodni odczuwam silny ból w pachwinie w ciąży, najbardziej przy wysilku ale tez jak siedze. Ból w pachwinie w ciąży jest na tyle silny ze nie moge wsiąść do auta nie mogę unieść nogi do gory żeby ją np. rozprostowac przekrecenie sie na drugi bol sprawia ze chce mi sie plakac po prostu nie moge funkcjonowac. Ból w pachwinie w ciąży jest tak silny, że czasami juz nie wiem co mam ze soba zrobic. Bylam u lekarza i mowil ze takie bóle w pachwinie w ciąży sie zdazaja ale czy aż takie? ze człowiek idac do łazienki osuwa sie na nogach na podloge z tego wlasnie bolu ? Czy ból w pachwinie w ciąży faktycznie jest czyms normalnym i trzeba z tym zyc i się do tego przyzwyczaić? Czy moze da się coś na to zaradzić, jakies leki, nie wiem już sama... Nie chce oczywiście zaszkodzic dziecku, ale bol momentami jest nie do wytrzymania... Proszę o pomoc :(

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe, tak jak powiedział Pani lekarz, najpewniej są wynikiem powiększającej się macicy oraz rozciągających się mięśni w obrębie dna miednicy. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, a dolegliwości bólowe są tak silne, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.