Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Silny ból w klatce piersiowej i mrowienie w ręce u 14-latki

Witam. Zacznę od tego, że mam 14 lat. Mam bardzo niepokojący problem, otóż odczuwam ogromny ból w klatce piersiowej i mówienie w lewej ręce, odczuwanie gorąc i ból pleców. Zaczęło się to wczoraj w nocy koło 1-3. Dzisiaj natomiast boli mnie głowa i czuję się osłabiona, brałam Apap, nic nie pomogło. Mam dużo stresu, ale myślę, że to nie jest jedyny czynnik. Nie wiem co się dzieje, boję się że to był zawał serca ( mój dziadek miało go 3 razy ). Pozdrawiam.
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Uwarunkowania genetyczne chorób serca

Predyspozycje genetyczne warunkują rozwój wielu chorób. Warto znać wpływ czynników rodzinnych na powstanie chorób serca ? o tym opowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Witam! Zawał serca w tym wieku zdarza się niezmiernie rzadko, nie mniej jednak aby z całą pewnością go wykluczyć konieczne jest wykonanie ekg. Ból w kletce piersiowej może może byś spowodowany bardzo różnymi czynnikami. Myślę że nie powinnaś zwlekać z wizytą u lekarza pediatry, który po przeprowadzeniu badania będzie w stanie ustalić najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy