Sinae infiltrationibus carcinomatis

Mojemu tacie usunięto cewkę moczową. Pobrano materiał do badania histopatologicznego - 19 szt. Nie wiemy co oznacza poniższy wynik badania. Czy to oznacza raka złośliwego, czy łagodnego? Jaki rodzaj leczenia, czy radioterapia, czy chemioterapia czeka tatę? Rozpoznanie patomorfologiczne: Sinae infiltrationibus carcinomatis. Zlecono dopuszczenie materiału. Rozpoznanie patomorfologiczne: Non invasive urothelial papillary carcinoma low – grade (zmiana obecna w jednym z wycinków).

W pobranym materiale występuje nieinwazyjny rak brodawkowy z nabłonka dróg moczowych. Nieinwazyjny oznacza wczesną postać, jednak wymaga kontroli cały układ moczowy. Ten typ nowotworu lubi występować wielomiejscowo. Często bywa wynikiem wieloletniego palenia papierosów.