Skąd ta zmiana wartości w badaniu ba toksoplazmozę?

Witam jestem w 9 tyg ciaży, robiłam 2 tyg temu badania na toksmoplazmozę, igg wyszedł 0,10 ujemny a igm 0,080 ujemny, wczoraj powtórzyłam badanie igm i wyszło 0.090 (też ujemne) (w tym samym labolatorium), czy to oznacza ze jestem zakażona i stopniowo rośnie, skąd zmiana wartości? prosze o odpowiedz, bo strasznie się denerwuję

Nie. Wynik jest nadal ujemny. I nie było żadnego sensu jego powtarzanie w tak krótkim odstępie czasu. Toxo IgM należy powtórzyć w III trymestrze ciąży. Jest Pani nieodporna na toxoplazmozę w związku z tym należy unikać spożywania surowego mięsa i pracy w ogrodzie bez rękawic ochronnych.