Skąd tak niski wynik cukru?

Dzień dobry. Mam 33 lata i obecnie jestem w 37 tygodniu trzeciej ciąży. Mam pytanie odnośnie skoków poziomu cukru. Podczas krzywej cukrowej moje wyniki po obciążeniu 75 g glukozy: na czczo - 82, po 1h - 134, po 2h - 137. Wysoki ostatni wynik zaniepokoił lekarza i mam wskazania by okazjonalnie badać sobie poziom cukru po jedzeniu. Podczas ostatniej samokontroli okazało się, że po 1h po śniadaniu miałam wynik 130, ale po 2h miałam 61. Skąd tak niski wynik? Dodam, że zarówno mój ojciec jak i brat chorują na cukrzycę typu 2, przyjmują insulinę. W poprzednich ciążach wyniki miałam w normie.

Wyniki są w normie. Zdrowi ludzie miewają czasami niskie poziomy cukru. Dlatego warto regularnie jeść małe posiłki, co jest zalecane jako element zwykłego zdrowego stylu życia. Badanie glikemii bez wskazań nie jest zalecane.