Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skąd tak niski wynik cukru?

Dzień dobry. Mam 33 lata i obecnie jestem w 37 tygodniu trzeciej ciąży. Mam pytanie odnośnie skoków poziomu cukru. Podczas krzywej cukrowej moje wyniki po obciążeniu 75 g glukozy: na czczo - 82, po 1h - 134, po 2h - 137. Wysoki ostatni wynik zaniepokoił lekarza i mam wskazania by okazjonalnie badać sobie poziom cukru po jedzeniu. Podczas ostatniej samokontroli okazało się, że po 1h po śniadaniu miałam wynik 130, ale po 2h miałam 61. Skąd tak niski wynik? Dodam, że zarówno mój ojciec jak i brat chorują na cukrzycę typu 2, przyjmują insulinę. W poprzednich ciążach wyniki miałam w normie.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Czym są peny do insuliny?

Peny to jeden ze sposób podawania insuliny chorym na cukrzycę. Na czym polega ich działanie? Na ten temat wypowiada się prof. Elżbieta Piontek, diabetolog.

Wyniki są w normie. Zdrowi ludzie miewają czasami niskie poziomy cukru. Dlatego warto regularnie jeść małe posiłki, co jest zalecane jako element zwykłego zdrowego stylu życia. Badanie glikemii bez wskazań nie jest zalecane.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy