Skrócenie szyjki macicy w 30. tygodniu ciąży

Dzien Dobry Jestem w 30 tyg ciazy. Na dzisiejszej wizycie u ginekologa okazalo sie ze skrocila mi sie szyjka (1cm). Mialam zrobione usg i pani doktor powiedziala ze nie ma koniecznosci polozenia do szpitala.Zalecila no spe 3x1 i duzo odpoczynku. Martwi mnie ze nie dostalam zadnych innych lekow i zeby nic z tym nie robic na razie. Teraz boje sie ze dojdzie do przedwczesnego porodu. Czy jest szansa ze ta szyjka " wytrzyma " ? Tylko przy odpoczynku? Czy ona moze sie wydluzyc?

Renata GrzechociĹska

Otrzymała Pani lek rozkurczowy, powinien rozluźnić mięśnie macicy w połączeniu z odpoczynkiem powinno to wstrzymać skracanie się szyjki proponuję za jakiś czas udać się na wizytę kontrolną.