Spadek tętna po operacji

Witam! Jestem 21 dni po fundoplikacji met Toupeta. Przez dwa tyg. było OK, ale kilka dni temu miałem palpitacje serca do 110 na min., a teraz mam w drugą stronę - tętno spada mi do 60 na min,. szczególnie jak leżę. Czy to jest związane z tą operacją? Przed operacją miałem tętno ok. 80 na min.

W przypadku tego typu operacji jako powikłanie nie zdarzają się zaburzenia rytmu serca. Takie zaburzenia rytmu zapewne związane są bezpośrednio z samym sercem, a nie z przebytym zabiegiem. Tym bardziej po tak długim okresie od samego zabiegu niemożliwym jest powstanie takich objawów jako następstwo zabiegu. Radzę z tym problemem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Może okazać się konieczne wykonanie EKG. A może także konsultacja z kardiologiem i np. badanie holterowskie. O wszystkim zadecyduje lekarz po bezpośrednim badaniu.