Spóźniający się okres a możliwość przeniesienia plemników na dłoni lub w prezerwatywie

Witam, moj problem to spozniajacy sie okres. Powinien przyjść 14 a wciaz go nie ma. Dodam, ze tuż przez planowanym okresem kochalam sie z chłopakiem, ale sie zabezbieczamy. Czy jest możliwośc ze plemniki dostały sie na dłoni lub na członku w prezwrwatywie i mogło dojść do zapłodnienia? Dodam, ze zawsze przed okresem mam dużo śluzu, a teraz jestem całkiem sucha. ostatnio mam sporo stresu związanego ze szkoła. Czy moge byc w ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie ryzyko ciąży istnieje, aczkolwiek jest niewielkie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego.