Spożywanie alkoholu po wyrównaniu ciśnienia tętniczego

Witam stwierdzono u mnie lagodne nadcisnienie zmienilem tyb zycia i wyniki rewelacyjne teraz wynosi ponizej 120 na 80 przeważnie jest 116,119 na 77,79 Lubilem sobie raz w tygodniu sobie wypic tak do upicia sie teraz przestalem poniewaz boje sie ze cos mi sie stanie i tu zadaje pytanie czy mimo wyruwniania cisnienia upijajac się moze cos powaznego sie stac Z gory dziekuje za odp.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Test na ciężar właściwy moczu

Czy wiesz, czym jest test na ciężar właściwy moczu i dlaczego te dane są istotne? Dowiedz się więcej na ten temat i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta. Lek. Łukasz Dubielecki mówi o teście na ciężar właściwy moczu.

Alkohol można pić, ale upijać się nie wolno. Zawsze nadmiar alkoholu szkodzi. Jeśli chodzi o ciśnienie to alkohol obniża ciśnienie, może wiec dojść do utraty przytomności i do niedotlenienia rożnych organów. W czasie tzw kaca zaś może dochodzić do nagłych wzrostów ciśnienia, które grozić mogą udarem mózgu.

0
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Spożywanie alkoholu powoduje wzrost ciśnienia. Zdecydowanie powinien Pan zatem zrezygnować z picia dużych ilości alkoholu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty